Forum

ELITE NAILS

Kontakt z nami

telefon kontaktowy:
793 110 230
wyślij do do nas fax:

napisz do nas e-mail:
biuro@elite-nails.pl

NASI PARTNERZY:

Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

Porady

 Piękne i zadbane paznokcie stanowią ozdobę każdej kobiety niezależnie od jej wieku, są dopełnieniem każdego stroju i nadają charakteru zarówno samej stylizacji jak i właścicielce.


Od Ciebie zależy ich wygląd, niezależnie od tego czy marzysz o niekonwencjonalnych wzorach czy też delikatnym, naturalnym wyglądzie dłoni zasada jest jedna: mają być zadbane i stanowić Twój atut w każdej sytuacji.


W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pielęgnacji paznokci, dłoni, stóp, uzyskasz fachowe odpowiedzi na pytania dotyczące technik i rodzajów zdobień, możliwości rekonstrukcji i radzenia sobie w kłopotliwych sytuacjach.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym kompendium pięknych dłoni.

 

1. Problem z obgryzaniem paznokci.

2. Na co należy zwracać uwagę by jak najdłużej cieszyć się pięknem przedłużonych paznokci?

3. Co zrobić gdy spodnia część przedłużanych paznokci przebarwiła się i wygląda nieestetycznie?

4. Czym jest i jak się wykonuje manicure i pedicure hybrydowy?

5. W jaki sposób można nabłyszczyć paznokcie akrylowe?

6. Dlaczego nie warto samodzielnie usuwać masy żelowej/akrylowej z paznokci.

7. Żel czy akryl, którą metodę wybrać?

8. Czy sztuczne paznokcie mają wpływ na nasze zdrowie?

9. Jaka dieta sprzyja pięknym naturalnym paznokciom?

10. Pielęgnacja paznokcie u stóp.

 

 

1. Problem z obgryzaniem paznokci.

 

Wiele kobiet ma problem z obgryzaniem paznokci. Niestety najczęściej nie ma możliwości samodzielnego uratowania zniszczonej i niekształtnej płytki paznokciowej.


W tej sytuacji najlepszym ratunkiem może okazać się przedłużenie. Pokrycie paznokci twardym i wytrzymałym materiałem, który przy okazji maskuje zniszczone paznokcie stanowi barierę dla właścicielki, która nie ma już możliwości obgryzania. Możemy uznać że zabieg ten ma właściwości niemal lecznicze również dlatego, że po kilku miesiącach płytka paznokcia może zostać ładnie „wyprowadzona”, mocniejsza, dłuższa i zacznie nabierać smukłego kształtu.


Jeżeli właścicielka obgryzanych paznokci nie jest jednak zainteresowana przedłużeniem i chciałaby jedynie wzmocnić swoją naturalną płytkę, można tego dokonać przy pomocy akrylu lub żelu. Zabieg ten wyeliminuje problem łamliwości paznokcia a lakier na nich może trzymać się nawet miesiąc.


2. Na co należy zwracać uwagę by jak najdłużej cieszyć się pięknem przedłużonych paznokci?


Przedłużone paznokcie tuż po wyjściu z profesjonalnego salonu wyglądają wręcz idealnie, pięknie błyszczą, mają idealny kształt i kolor. W jaki sposób jak najdłużej utrzymać ten stan? Oto zestaw porad, które pomogą nam cieszyć się nimi jak najdłużej:


1.Przestrzegaj terminów dopełniania, w zależności od tempa wzrostu naturalnych paznokci należy to robić średnio co 3-4 tygodnie

2.Paznokcie to nie narzędzie, staraj się nie poddawać ich silnym naprężeniom w przeciwnym razie musisz liczyć się z odchodzeniem masy lub złamaniem paznokcia.

3.Nie podważaj i nie skub masy, przecież chcesz aby pozostała na paznokciach, po co więc pomagać jej odpadać?

4.Unikaj kontaktu z acetonem, paznokcie akrylowe lub wykonane na tipsie mogą ulec rozpuszczeniu.

5.Jeśli już musisz skrócić paznokcie koniecznie używaj do tego jedynie pilnika. Obcinanie cęgami lub obcinaczem może połamać paznokcie.

6.Stosuj lakiery podkładowe pod lakiery o ciemnym pigmencie, dzięki temu unikniesz przebarwienia masy.


3. Co zrobić gdy spodnia część przedłużanych paznokci przebarwiła się i wygląda nieestetycznie?


Powierzchnia naturalnego paznokcia nie jest idealnie gładka. , Połączenie wzrastającej płytki pod przedłużonym paznokciem oraz wykonywanie codziennych czynności, kontakt ze świeżymi owocami i warzywami oraz produktami silnie barwiącymi może odbarwić spodnią część paznokcia. Najczęściej samodzielne próby wyczyszczenia czy wypiłowania nie przynoszą zadowalających efektów.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie stylizacji paznokci i poddanie się zabiegowi z użyciem frezarki i elementów rotacyjnych. Delikatne frezy o odpowiednim kształcie umożliwiają dokładne opracowanie spodniej części paznokcia. Dobre rezultaty przynoszą także lakiery ochronne z właściwościami wybielającymi ( stosowane oczywiście na spodnią część paznokcia) oraz systematyczność w stosowaniu oliwki pielęgnacyjnej.


4. Czym jest i jak się wykonuje manicure i pedicure hybrydowy?

 

Manicure/pedicure hybrydowy to nowoczesna metoda stylizacji paznokci bez ich przedłużania. Ich efektem są naturalnie wyglądające paznokcie pozbawione smug, zadrapań i odprysków lakieru. Jego wykonanie trwa ok. 40 minut, efekt jest nieskazitelny niczym po użyciu żelu a jednocześnie tak trwały jak akryl.


Zabieg rozpoczyna przygotowanie płytki paznokci ( odsunięcie skórek oraz opiłowanie), następnie na paznokcie nakłada się kolejno bazę, kolor oraz utwardzacz, każda warstwa jest utwardzana lampą UV. Efekt manicure/pedicure utrzymuje się ok. 2 tygodni ( czyli średnio do czasu widocznego odrostu). Jest to doskonałe rozwiązanie dla zabieganych kobiet oraz Pań wybierających się na urlop. Paznokcie wyglądają naturalnie, są zadbane i doskonale utrzymują lakier.


5. W jaki sposób można nabłyszczyć paznokcie akrylowe?

 

Jedną z najpopularniejszych metod przedłużania paznokci jest akryl. Z upływem czasu na skutek wykonywania codziennych czynności płytka paznokci może zostać zmatowiona. Nabłyszczenie poza nadaniem estetycznego wyglądu ma również za zadanie zapobieganie żółknięciu płytki. Istnieje kilka metod nabłyszczania:


1.Pierwszy, najprostszy i najszybszy sposób to użycie oliwki i bloku polerującego. Używając oliwki energicznie polerujemy powierzchnię paznokcia aż do uzyskania pożądanego efektu.

2.Kolejnym sposobem jest użycie kremu nabłyszczającego. Nakładamy go na paznokcie krem i pozostawiamy do wchłonięcia na ok. 1 minutę. Ścieramy nadmiar kremu a następnie polerujemy powierzchnię przy użyciu polerki z irchy. Efekt uzyskujemy niemal natychmiastowo.

3.Ostatni sposób wymaga użycia lampy UV. Nakładamy cienką warstwę żelu nabłyszczającego na wcześniej przygotowane paznokcie akrylowe a następnie utrwalamy przez ok. 2 minuty przy pomocy lampy UV.


6. Dlaczego nie warto samodzielnie usuwać masy żelowej/akrylowej z paznokci.

 

Jeżeli zdecydujemy się na usunięcie przedłużonych paznokci nigdy nie powinnyśmy robić tego samodzielne. Nie jest to proces, który z łatwością można wykonać w domowym zaciszu. Wręcz przeciwnie w ten sposób można bardzo zniszczyć naturalną płytkę. Klientka, która samodzielnie rozpocznie piłowanie paznokcia w pewnym momencie dojdzie do wniosku iż trwa to bardzo długo i jest męczące więc najczęściej wpada na pomysł podważania nałożonej masy. Należy jednak pamiętać o tym, że masa bardzo Mosno przywiera do naturalnej płytki i jej samodzielne ściąganie powoduje zrywanie masy wraz z płytką naturalnego paznokcia. Jest to nieprzyjemne, bolesne i bardzo destrukcyjnie wpływa na kondycję paznokci. Z tego też względu tego typu zabiegi należy zawsze wykonywać w profesjonalnym salonie stylizacji paznokci.


7. Żel czy akryl, którą metodę wybrać?


Niezależnie od krążących opinii każda z metod ma zarówno wady jak i zalety. Każdą z metod w zależności od stanu naturalnych paznokci można wykonać przy użyciu „podstawy” w postaci tipsa lub formy żelowej ( szablonu). Przy wyborze metody należy kierować się przede wszystkim rodzajem pracy wykonywanej przez klientkę oraz częstotliwości eksponowania dłoni na co dzień. Żel i akryl różnią się przede wszystkim twardością materiału. Żel jest materiałem delikatniejszymi bardziej elastycznym co powoduje że jest bardziej podatny na pęknięcia niż akryl, którego twardość przyrównuje się do betonu ( dzięki temu nie jest tak podatny na pęknięcia i złamania). Zasadniczo paznokcie akrylowe poleca się paniom noszącym bardzo długie paznokcie ponieważ akryl rzadziej niż żel „odchodzi” od naturalnej płytki paznokcia. Paniom, które częściej pracują dłońmi poleca się natomiast przedłużanie metodą akrylową, przy czym wykonywanie lżejszych prac będzie wygodniejsze przy delikatniejszej opcji żelowej.


8. Czy sztuczne paznokcie mają wpływ na nasze zdrowie?


Wiele kobiet zastanawia się czy przedłużone paznokcie mają wpływ na ich zdrowie, przede wszystkim w czasie ciąży. Dotychczas żadne badania nie dowiodły że żel czy akryl mają jakikolwiek wpływ na płód czy zdrowie nowonarodzonego dziecka. Bez obaw można więc nosić takie paznokcie podczas ciąży. Niekiedy zdarza się że ciężarna kobieta staje się bardziej wrażliwa na zapachy, w tym przede wszystkim woni akrylu wtedy najczęściej decyduje się na zmiany paznokci z akrylowych na żelowe. Niektórzy lekarze radzą swoim pacjentkom aby całkowicie zrezygnowały z jakiegokolwiek malowania czy „ukrywania” naturalnego koloru paznokci przed samym porodem, ponieważ w jego trakcie na podstawie barwy paznokcia lekarz może wywnioskować niektóre aspekty dotyczące stanu zdrowia dziecka w łonie matki.


9. Jaka dieta sprzyja pięknym naturalnym paznokciom?

 

Płytka naturalnego paznokcia składa się z ok. 100 spłaszczonych i ściśle do siebie przylegających listewek, tworzących zwartą masę. W sytuacji gdy paznokieć ulega rozwarstwieniu listewki te są zadzierane i tracą naturalną konstrukcję. Naczęstszą przyczyną takich problemów z paznokciami jest przesuszenie, nieprawidłowe piłowanie oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków.


Stan paznokcie w dużej mierze ( poza uwarunkowaniami genetycznymi) zależy od naszej diety. Aby długo cieszyć się pięknem naturalnych paznokcie należy przede wszystkim dostarczać im substancji budulcowych. Paznokieć składa się głównie z białka keratyny, wapnia, magnezu, fosforu, siarki oraz śladowych ilości żelaza i cynku. Co należy umieścić w diecie by zadbać o stan paznokci? Po pierwsze spore ilości białka czyli chude mięso, sery, mleko, rośliny strączkowe, żelazo uzyskamy z ziaren zbóż, suszonych owoców, buraków i wątróbki, wapń otrzymamy dzięki kaszy gryczanej, jogurtom i żółtemu serowi, cynk znajdziemy m.in. w brokułach i jajkach. Do zestawu witamin i mikroelementów warto dodać także witaminę A zawartą chociażby w marchwi, brzoskwiniach i świetle słonecznym. Nie powinnyśmy także odmawiać sobie drogocennych ziemniaków, są one bowiem źródłem witaminy C, beta-karotenu oraz witamin B1, B2, B6, PP, H, K.


10. Pielęgnacja paznokcie u stóp


Aby nasze naturalne paznokcie u stóp wyglądały pięknie należy stosować się do kilku zasad związanych z ich pielęgnacją:

Zawsze używaj specjalnego obcinacza przeznaczonego do paznokci u stóp, pozwoli on na łatwiejsze nadanie prostej krawędzi i uzyskanie prawidłowego kształtu łopatki.

Nierówności należy wygładzać używając pilnika tekturowego lub szklanego, staraj się nie używać metalowych pilników ponieważ zadzierają one paznokcie a tym samym niszczą je.

Ostre brzegi paznokci delikatnie zaokrąglamy tak, aby nie wbijały się w ciało. W przeciwnym razie możemy zafundować sobie problemy związane z wrastaniem paznokci.

Skórki odsuwamy po każdej kąpieli, wtedy skóra jest miękka i łatwiej jest to zrobić. Staraj się ich nie wycinać, ponieważ odrastające skórki będą grubsze i większe.

Paznokcie maluj zawsze przed użyciem kremu. Lakier nie utrzyma się długo na tłustej powierzchni paznokcia.

Jeżeli lubisz ciemne lakiery zawsze staraj się przed jego nałożeniem zastosować bazę, dzięki niej twój naturalny paznokieć nie żżółknie z powodu ciemnego pigmentu.

ikona Start ikona Usługi ikona Porady ikona Szkolenia ikona Produkty ikona Promocje ikona E-sklep ikona Forum ikona Galeria ikona Kontakt ikona Polityka Cookies
ikona Elite Nails Piaseczno - Elite Nails Piaseczno, Paznokcie, manicure, pedicure, przedłużanie rzęs, makijaż, stylizacja, manicure hybrydowy, french, certyfikat,dyplom, szkolenia, Piaseczno, wzorki na paznokcie, żelowe, akrylowe, tipsy, zdobienie, kurs paznokci, brokat, koraliki, swarovski, kursy manicure, pielęgnacja paznokci, przedłużanie paznokci, paznokcie ślubne, makijaż ślubny, galeria paznokci, paznokcie choroby, paznokcie żelowe, sztuczne rzesy, sztuczne paznokcie, przedłużanie, tipsami, ozdoby na paznokcie, rzęsy, lakierożele, płytka paznokcia, porady, jak dbać o paznokcie, utwardzanie paznokci, malowanie paznokci, dłonie, stopy, makijaż okazjonalny, sklep internetowy, centrum szkoleniowe, pedicure hybrydowy, produkty do stylizacji paznokci, lakier do paznokci, lakier permanentny, rekonstrukcja paznokci, utwardzanie płytki, zabiegi pielęgnacyjne.
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych